English site

Povečaj črkePomanjšaj črke

Uspešen zaključek tečaj za družinske oskrbovalce v Ribnici in v Medvodah

Objavljeno v oddelku sožitje, datum dogodka: 20.2.2020

Konec oktobra smo na Inštitutu Antona Trstenjaka uspešno zaključili usposabljanje za družinske in druge neformalne oskrbovalce v Ljubljani.  V istem obdobju lani, smo pričeli z usposabljanjem v dveh slovenskih krajih: v Ribnici in v Medvodah. V vseh omenjenih krajih je bil tečaj dobro obiskan. Udeležili so se ga svojci in drugi neformalni oskrbovalci, ki doma oskrbujejo starejšega ali invalidnega družinskega člana.

Tako v občini Ribnica in v občini Medvode je usposabljanje obiskalo več kot 25 udeležencev; večina le-teh se namerava udeležiti srečanj skupine svojcev, ki se bodo v prihodnje srečevali enkrat mesečno. V Ribnici je tečaj sofinancirala Občina Ribnica in MDDSZ. Svečane podelitve ob zaključku pa se je udeležil tudi župan Samo Pogorelc. Usposabljanje v Medvodah je obiskovalo preko 20 udeležencev. V okviru projekta LAS-za mesto in vas so bila zagotovljena sredstva. Na zadnjem srečanju, ki je potekalo 20.2.20 so udeleženci prejeli spominske diplome, ki jih je svečano podelil podžupan Ivo Rep.

Udeleženci so usposabljanje zelo dobro sprejeli. Spodaj je navedenih nekaj zapisov o tem, kako so udeleženci doživeli usposabljanje. Zapisi so del evalvacijskih vprašalnikov, ki jih tečajniki izpolnijo ob koncu usposabljanja.

 

  • »Tečaj je bil zame pravi blagoslov, v taki skupini vidiš, da nisi sam v svoji skrbi za druge, dobila sem nove izkušnje in znanje, predvsem pa sem bila vesela pozitivne naravnanosti- videti v bližnjem dobro, delati za boljše odnose,...«
  • »Naj na začetku izrazim veliko hvaležnost, da sem lahko sodelovala na tečaju za družinske in druge neformalne oskrbovalce. Konkretno me je najbolj nagovorila tema o demenci, kajti življenjska doba se podaljšuje in prej ali slej bomo soočeni s to problematiko.«
  • »Tečaj je po vsebinah raznovrsten in aktualen. Tudi način izvedbe, metodična plat in izvajalci, so bili s pedagoškega, psihološkega vidika odlični. Skupinsko delo je bilo odlično, vodenje prav tako. Nujno nadaljevanje v skupini za svojce.«
© 2010 - Inštitut Antona Trstenjaka za gerontologijo in medgeneracijsko sožitje